Wybierz się na weekend na rower!

      Brak komentarzy do Wybierz się na weekend na rower!

Wycieczka rowerowa to idealne rozwiązanie, aby wspaniale się zrelaksować podczas wolnego weekendu. Tereny wokół Łodzi są bardzo malownicze i umożliwiają odprężenie, ale także właśnie aktywny wypoczynek.

Spędzanie czasu na uprawianiu sportu to bardzo dobry sposób na utrzymanie formy i zadbanie o własne zdrowie. Jednocześnie można zredukować stres, rozerwać się, spędzić wysokojakościowy czas z bliskimi, rodziną lub przyjaciółmi. Jazda na rowerze pozwoli zrzucić zbędne kilogramy i zadbać o kondycję. Nie trzeba kupować karnetu na siłownię – wystarczy wskoczyć na rower, a serię ćwiczeń kardio będziemy mieli z głowy! Dodatkowo tego typu sport pozwala na wyrzeźbienie sylwetki.

Sklepy rowerowe w Łodzi oferują wiele różnego rodzaju rowerów. Można tu z powodzeniem zakupić zarówno rowery miejskie, jak i bardziej specjalistyczne kross rowery szosowe. Najwięksi zapaleńcy i miłośnicy sportów bardziej ekstremalnych będą mogli również bez problemu nabyć odpowiedni dla siebie rower giant szosowy. Wybór różnego rodzaju sprzętów, ale także akcesoriów do rowerów jest przeogromny i każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od przeznaczenia jego maszyny.

Jeżdżąc na rowerze, zwłaszcza po mieście, ale także w dłuższe trasy zawsze należy pamiętać o kasku. W Polsce wciąż bardzo wielu ludzi nie chce go nosić, z różnych powodów. Może być to efekt mentalności typu: nigdy kasku nie nosiłem, nigdy mi się nic nie stało, nic mi nie grozi, kask mi nie jest potrzebny. Niektórzy także rezygnują z tego zabezpieczenia, ponieważ wstydzą się jeździć w kasku, nie lubią tego, jak w nim wyglądają. Jednak żaden z tych powodów nie jest na tyle poważny, aby warto było ryzykować swoje życie. Wypadki rowerowe mogą być niegroźne, jeśli kask ochroni głowę, ale wystarczy jedno niefortunne uderzenie o beton lub inną twardą powierzchnię, a nawet z pozoru łagodna kolizja może się skończyć kalectwem lub nawet śmiercią. Dlatego zawsze należy pamiętać o tym, aby za wszelką cenę chronić głowę i nie przejmować się opiniami innych na ten temat.