Pendrive czy pamięć zewnętrzna?

      Brak komentarzy do Pendrive czy pamięć zewnętrzna?

Obecnie w sklepach można znaleźć przeróżne rodzaje pamięci zewnętrznych konkurujących ze sobą zarówno ceną, jak i funkcjonalnością. Problem braku miejsca w pamięci urządzeń jest powszechny. Przydatne są zatem urządzenia, które przechowują ważne dla nas dane.

PENDRIVE VS DYSK ZEWNĘTRZNY

Zdecydowaną zaletą pendrive’a jest jego niewielki rozmiar, co sprawia że mieści się nawet w kieszeni. Jest zatem dużo bardziej mobilny od znacznie większego dysku zewnętrznego. Skutkiem niewielkiego rozmiaru pendrive’a, jest za to również niewielka ilość pamięci. Pomimo to pamięć pozwala jednak na przechowanie najważniejszych dokumentów. Dysk zewnętrzny zdecydowanie przewyższa pendrive posiadaną pamięcią. Jest jednak mniej wytrzymały na uszkodzenia i dużo droższy.

PAMIĘĆ ZEWNĘTRZNA DLA CIEBIE

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem pamięci przenośnej, zastanów się w jaki sposób będziesz jej używać. Jeżeli potrzebujesz przenośnika danych o dużym rozmiarze pamięci, a który raczej nie będziesz wynosić z domu, doskonałym wyborem będzie dysk zewnętrzny. Jeśli jednak pamięć zewnętrzna będzie ci potrzebna w podróżach lub nie potrzebujesz zbyt wiele przechowywać w niej zbyt wiele plików, znacznie lepszym wyborem będzie pendrive, który cenowo jest także znacznie tańszy od dysku zewnętrznego.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź stronę: https://www.fatbat.pl/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *