Korzyści płynące z zabiegów borowinowych i solankowych

Każdy z nas lubi czasem, albo i częściej, zafundować sobie przyjemny zabieg kosmetyczny. Dzięki takim zabiegom czujemy się zrelaksowani, odświeżeni i piękniejsi. Zabiegi kosmetyczne, zabiegi SPA mają zbawienny wpływ na naszą skórę, samopoczucie, ale też na cały organizm. Jednym z zabiegów o walorach nie tylko kosmetycznych ale przede wszystkim leczniczym, jest kąpiel borowinowa.

Kąpiele borowinowe robi się z zastosowaniem borowiny, który wydobywa się w Polsce ze złóż pochodzących z czasów lodowcowych. Borowina zawiera mnóstwo substancji organicznych bogatych w niezwykle zdrowe dla nas mikro i makroelementy. Stosuje się ją w celach kosmetycznych ale także leczniczych, słynie bowiem z właściwości wspomagających leczenie zapalenia stawów i kręgosłupa, leczenie stanów zapalnych i regenerację skóry, jest nieoceniona przy chorobach kobiecych, problemach hormonalnych, dobrze wpływa na włosy, wspomaga usuwanie celulitu oraz posiada wiele innych cennych właściwości. Kąpiele borowinowe to najlepszy sposób na korzystanie z tych niezwykłych cech borowiny, jednak można również w domu robić zabiegi z wykorzystaniem okładów borowinowych, kostek borowinowych do rozpuszczania w kąpieli a także stosować kosmetyki zawierające borowinę.

Innym zdrowym sposobem na relaks i dbanie o siebie są sole do kąpieli. Sole do kąpieli zawierają mnóstwo zdrowych dla nas elementów, które przenikają przez skórę do naszego organizmu. Na rynku dostępnych jest mnóstwo przeróżnych rodzajów solanki do kąpieli, z których każdy może wybrać coś dla siebie. Solanki do kąpieli to idealny sposób na domowy relaks, który możemy dostosować do naszych potrzeb. Możemy na przykład zrobić sobie poranną kąpiel solankową w zimnej wodzie, która nas otrzeźwi i pobudzi. Na wieczorny relaks możemy użyć sole do kąpieli z dodatkiem uspokajających olejków eterycznych, które pomogą nam rozluźnić się po trudach dnia, przy okazji dostarczymy naszej skórze i organizmowi dobroci płynących ze stosowania soli. Warto zainwestować w naturalne solanki do kąpieli, dzięki czemu zafundujemy sobie zabieg relaksujący w domu.

Więcej informacji na temat zabiegów zdrowotnych znajdziecie na stronie uzdrowiskowespa.pl