Kiedy jest Ci potrzebny prawnik?

      Brak komentarzy do Kiedy jest Ci potrzebny prawnik?

6Od czasu do czasu bywa niestety tak, że dwójka osób, która kilka lat temu myślała, że jest dwoma połówkami idealnie do siebie pasującymi, obecnie już wcale tak tego nie postrzega. Niezależnie czy powodem do takiego stanu rzeczy jest zdrada, znudzenie się sobą nawzajem, czy też inne czynniki, prawdą jest, że w związku dzieje się źle. Niektórzy potrafią jeszcze podjąć próby zmiany tej sytuacji i ustawicznie dążą do poprawy związku, przez pracę własną, różnorakie terapie małżeńskie i mnóstwo innych środków dostępnych na rynku. Jednakże, w niektórych przypadkach takie środki ratunkowe, zwyczajnie już nie działają i trzeba podjąć decyzję o zakończeniu związku i jego prawnym rozwiązaniu, jakim jest rozwód.

 

Jak się zabrać do rozwodu?

4Sprawę tą można załatwić naprawdę szybko, bo już na pierwszej rozprawie sądowej o ile nie postanowimy toczyć sporu o zadecydowanie przez wymiar sprawiedliwości o to kto jest winny spowodowania rozpadu związku małżeńskiego, ani postanowimy sami dogadać się w kwestii podziału majątku. Wiele ekspertów i znawców prawa, jak i rzeczywistości sądowej radzi poważnie zastanowić się nad zastosowaniem tych środków, ponieważ decydowanie o tym co zadecydowało o rozwiązaniu związku małżeńskiego może być naprawdę
nieprzyjemne, a w czasie rozprawy sądowej będziemy zmuszeni wyciągać największe sekrety z naszego życia, a w szczególności jego prywatnych sfer.

 

Krępujący temat

W przypadku takiego obrotu sprawy dobry adwokat będzie niestety koniecznością, co rzecz jasna również generuje kolejne koszta. Pewne więc jest, że jeżeli to możliwe, znacznie lepiej jest dogadać się co do podziału majątku i braku uzgadniania winy między sobą, a nie wyciągać tego pod osąd wymiaru sprawiedliwości. Zupełnie inną sprawą jest natomiast, nierzadko związane z rozwody kraków przyznanie prawa do opieki rodzicielskiej i ustalenie u którego rodzica powinny na stałe przebywać dzieci. W takim przypadku profesjonalny prawnik również będzie obowiązkowym punktem programu, gdyż bez dokładnej znajomości przepisów i kodeksów prawnych nie mamy szans na wygranie tak skomplikowanej sprawy sądowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *