Jak przebrnąć przez rozwód?

      Brak komentarzy do Jak przebrnąć przez rozwód?

Czy w naszym otoczeniu są same szczęśliwe małżeństwa? Z pewnością nie. Statystyki są bezlitosne. Rozwodzi się co trzecie małżeństwo. A biorąc pod uwagę niedojrzałość młodych ludzi, będzie coraz gorzej. Jednak czy należy się smucić z powodu coraz większej ilości rozwodów? Można patrzeć na to dwojako. Ponieważ rozwody kraków to wydania uznawane za tragiczne i smutne, większość ludzi uważa, że lepiej ich unikać.

Nie zamiataj problemów pod dywan

takastronaCzy jednak lepsze jest zamiatanie problemów pod dywan? Absolutnie nie. Jeżeli małżonkowie nie potrafią się ze sobą porozumieć, najlepszą drogą jest rozstanie. Często nie ma na co czekać i przedłużać związku, który jest już tylko fikcją i istnieje tylko na papierze. Dobry adwokat pomoże w miarę bezboleśnie przejść przez cały proces. Musimy takiej osoby dobrze poszukać, bo będzie reprezentowała nas oba w sądzie przez cały proces. Pół biedy, jeżeli wzięliśmy tylko ślub cywilny. Problem zaczyna się, kiedy mamy również ślub kościelny i zależy nam na stwierdzeniu nieważności zawartego sakramentu. Tutaj pomoże tylko prawnik związany z Kościołem.

 

Ustalcie jedną wersje

Legendy krążą o tym, jak intymne pytania padają na takim procesie o stwierdzenie nieważności zawartego małżeństwa. Oby nigdy nie doszło do tego, że będziemy na takim procesie zeznawać, w charakterze świadków czy, broń Boże, stron. Pół biedy, kiedy małżonkowie są zgodni co do tego czyją winą jest rozpad związku i chcą przedstawić w sądzie zgodne wersje zdarzeń. Gorzej, kiedy te wersje są skrajnie różne. Bardzo źle jest natomiast, kiedy rozwodzą się małżonkowie z dziećmi, a dorośli nie potrafią dojść do porozumienia i krzywdzą swoje dzieci. Oby takich sytuacji było jak najmniej i oby dorośli zawsze wykazywali się w takich sytuacjach zdrowym rozsądkiem. Dzieci nie odpowiadają za błędy dorosłych. Najwyższy czas to sobie uświadomić. Dlatego już w szkole podstawowej czy gimnazjum powinny odbywać się lekcje wychowania do życia w rodzinie albo inne lekcje, gdzie młodzi ludzie nauczą się jak rozwiązywać konflikty i jak ze sobą rozmawiać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *