Ergonomiczne projektowanie

      Brak komentarzy do Ergonomiczne projektowanie

Posiadanie małego domu lub mieszkania ma swoje plusy oraz minusy. Przede wszystkim największym plusem jest cena nieruchomości. Mały dom lub małe mieszkanie zawsze będzie po prostu kosztować mniej niż duży dom, lub duże mieszkanie. Minusem małej przestrzeni jest problem z ich odpowiednim zaaranżowaniem i sprawieniem, aby miejsca było wystarczająco dużo i mieszkało się w nich wygodnie.

Małe lokum vs duże.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że nawet jeżeli będziemy mieć duży dom lub duże mieszkanie, a nie będzie ono w sposób ergonomiczny urządzone, nie będzie się nam w nim dobrze mieszkać. Największym grzechem większości ludzi jest posiadanie zbyt dużej ilości niepotrzebnych lub źle dobranych mebli oraz złe rozwiązania ergonomiczne. W takim dużym lokum będzie się nam gorzej mieszkać niż w małym, które jest urządzone zgodnie z zasadami ergonomii.

Ergonomiczna aranżacja wnętrz podstawą wygodnego mieszkania

Aranżując dom lub mieszkanie, które jest małe, musimy zawsze mieć świadomość tego, że przestrzeń dostępne w mieszkaniu, będzie pomniejszona przez meble i urządzenia, jakie w nim ustawimy. Architektura wnętrz na przestrzeni lat stworzyła mnóstwo rozwiązań, które mają na celu zmniejszenie tego problemu. Jednym z takich rozwiązań jest stosowanie drzwi przesuwnych szklanych. Są one ergonomiczne oraz zapewniają lepsze doświetlenie małych przestrzeni. Dodatkowo stanowią same w sobie ozdobę, więc spełniają jednocześnie funkcje estetyczne. Chowane w ścianach łóżka lub stoły, pozwalają nam na odzyskanie przestrzeni, która jest stale zajęta w tradycyjnych rozwiązaniach.

Więcej dowiesz się na: http://kkzabrze.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *