Dobre samopoczucie w płynie

      Brak komentarzy do Dobre samopoczucie w płynie

Istnieją różne rodzaje diet żywieniowych. Najbardziej znane – wegetariańska i wegańska przyjęły nawet formę ideologicznego buntu przeciw społeczeństwu. Powody, zmiany naszych nawyków żywieniowych są różne. Jedni robią to ze względu na nadwagę, inni chcą spróbować czegoś innego, a istnieją też tacy, którzy po prostu dbają o zdrowie. A co, gdyby przez jakiś czas odżywiać się jedynie sokami?

To nie żart. Detoks sokowy jest nową, ale popularną dietą, która jak żadna inna zapewnia niesamowite oczyszczenie organizmu z toksyn i zbędnych substancji. Ilość witamin i minerałów zawarta w owocach i warzywach pozwoli prowadzić sprawną gospodarkę substancji w naszym organizmie, a po diecie wszelkie niedobory staną się przeszłością.

Brzmi jak marzenie? Na szczęście możliwe do spełnienia. Wystarczy trochę samozaparcia, pozytywnego nastawienia i oczywiście sokowirówki. W owoce i warzywa możemy zaopatrywać się w najbliższych sklepie. Tyle pozytywów sprawia, że dieta ta nie jest wymagająca i dostępna dla każdego.

Warto jednak pamiętać, że nasze organizmy są przystosowane do innej diety. To sprawia, że nagła zmiana może być dla nas odczuwalna. Mogą wystąpić bóle głowy, uczucie zmęczenia czy poczucie ciągłego głodu. Na szczęście jest to efekt chwilowy, który szybko mija, a efekty występujące po całym detoksie są nieporównywalne do stanu przed.

Ile powinna trwać dieta? To zależy. Zależy od naszej motywacji, warunków i postanowień. Najczęściej jest to okres od 1 do 3 dni. Bardzo popularne jest stosowanie detoksu sokowego na weekend, choć zdarzają się i tacy, którzy stosują ją przez cały tydzień. Dla osób aktywnych – warto pamiętać, że dieta może osłabić organizm, a tym samym zmniejszyć nasze osiągi na treningach.

Detoks sokowy jest jednym z najefektywniejszych sposobów pozbycia się niechcianych substancji z organizmu. Nieskomplikowana natura diety sprawia, że jest prosta i jasna nawet dla osób, które zaczynają dbać o swoje nawyki żywieniowe dopiero od niedawna.

Po więcej informacji zapraszam tutaj: https://naturacoldpress.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *