Dlaczego powinieneś zacząć używać szczoteczkę soniczną?

Każdy z nas chce wyglądać pięknie, a nic tak dobrze nie wpływa na atrakcyjność człowieka, jak promienny uśmiech i śnieżnobiałe zęby. Wydaje się więc, że wystarczy codziennie rano i wieczorem sięgnąć po jakąś szczoteczkę do zębów, wykonać kilka automatycznych ruchów w różnych kierunkach i dbanie o higienę ustną mamy z głowy. Nic bardziej mylnego! Utrzymanie zdrowych zębów i jamy ustnej wymaga od nas wykonywania tych codziennych czynności świadomie i w określony sposób.

szczotkacolgate

Oprócz prawidłowo dobranej pasty do zębów, ważna jest również dobra szczoteczka. Naukowcy od dawna zastanawiają się nad ułatwieniem dbania o prawidłową higienę jamy ustnej i pracują nad coraz to lepszymi szczoteczkami. Na polskim rynku mamy do wyboru szczoteczki manualne oraz elektryczne, a wśród tych ostatnich za najlepsze uważane są szczoteczki soniczne.

szczoteczka sonicznaElektryczne szczoteczki soniczne przeważają nad szczoteczkami elektrycznymi obrotowymi przede wszystkim sposobem poruszania się główki szczoteczki. Połączenie niezwykle szybkich ruchów pulsacyjnych włókien szczoteczki, z zastosowaniem ruchu wymiatającego, wyjątkowo skutecznie czyści zęby, bez wycierania szkliwa. Podczas swojej pracy, główka szczoteczki sonicznej wprawiana jest w ruch pulsacyjny kilkudziesięciu tysięcy drgań na minutę i równocześnie emituje ultradźwięki, które rozbijają płytkę nazębną oraz usuwają bakterie. Ultradźwięki to dźwięki o wysokiej częstotliwości, niesłyszalne dla ludzkiego ucha, które pozwalają na niemechaniczne ścieranie osadu. Nieinwazyjność, delikatność i niezwykłą skuteczność czyszczenia zębów i przestrzeni międzyzębowych, docenią zwłaszcza osoby z wrażliwymi dziąsłami i wrażliwym szkliwem.

 

Szczoteczki soniczne łączą w sobie skuteczność i delikatność, dlatego są idealnym rozwiązaniem dla każdej zadbanej osoby, której atrybutem są zdrowe zęby i szeroki uśmiech.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *