Awitaminoza i jej zapobieganie odpowiednią suplementacją

Organizm człowieka musi mieć zapewniony nieustanny dopływ witamin i minerałów, ponieważ są one niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Jako najlepsze źródło tych związków mienia się świeże owoce i warzywa, a także mięso i ryby.

Prawidłowa suplementacja diety

Należy zaznaczyć, że najlepiej przyswajane są witaminy dostarczane do organizmu w postaci naturalnej, jednak zwykle spożywamy zbyt małe ilości cennych produktów, by uzupełnić braki. W takich przypadkach najlepiej jest się wspomóc dodatkową suplementacją witamin i minerałów (np. witaminy calivita, minerały calivita czy multiwitaminy calivita).

Awitaminoza

Permanentny niedobór witamin i minerałów prowadzi do rozwoju schorzenia zwanego awitaminozą, które wywołane jest brakiem witamin. Awitaminoza ma bardzo niekorzystny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Zwykle jako jej pierwszy objaw wymienia się uczucie ciągłego zmęczenia, senność, problemy z koncentracją czy nawet ze snem. Jednak schorzenie to objawia się także np. wypadaniem włosów i osłabieniem ich kondycji czy rozdwajaniem się paznokci lub pogorszeniem stanu skóry. Ponadto awitaminoza może prowadzić do rozwoju wielu poważnych chorób jak krzywica, szkorbut czy zaburzenia krzepliwości krwi. Aby przeciwdziałać awitaminozie, konieczne jest uzupełnienie niedoborów witamin poprzez przyjmowanie odpowiednio skomponowanych suplementów diety. Pamiętajmy, że witaminy i minerały w diecie są podstawą naszego zdrowia i aktywności fizycznej.

Zapraszamy do sklepu z suplementami diety https://najlepszesuplementy24.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *